معاون وزیر اقتصاد:

پرداخت تسهیلات در نظام بانکی متوقف نشده است

پرداخت تسهیلات در نظام بانکی متوقف نشده است

فی بگیر: به گزارش فی بگیر، معاون امور بانکی و بیمه وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات در سیستم بانکی متوقف نشده است، اظهار داشت: وزارت اقتصاد مخالف پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن نیست و پیگیر تأمین مالی بخش مسکن می باشد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عباس حسینی در حاشیه همایش روز ملی بیمه در رابطه با این که پرداخت تسهیلات در بانکها متوقف شده است، اظهار نمود: پرداخت تسهیلات در سیستم بانکی متوقف نشده و بانکها تأمین مالی می شوند و باردیگر تعهدات خود در این حوزه را انجام خواهند داد که تا آخر سال پرداخت تسهیلات بانکی ادامه خواهد یافت و نسبت به سال قبل هم افزایش خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه دریافت سپرده برای پرداخت تسهیلات را بانک مرکزی ممنوع اعلام نموده است، اضافه کرد: بانکهای زیرمجموعه وزارت اقتصاد تمام قوانین و سیاست های دولت را به جد اجرا می کنند.
معاون وزیر اقتصاد در رابطه با عمکلرد ضعیف بانکها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن اظهار داشت: وزارت اقتصاد مخالف پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن نیست و پیگیر تأمین مالی بخش مسکن می باشد. هم اکنون بانک مسکن بعنوان بانک تخصصی به تعهدات خود در قسمت مسکن پایبند بوده و به اجرا رسانده است. این فرآیند از ثبت نام و درخواست متقاضیان آغاز می شود و متقاضیان باید پرداخت بهای خویش را به واریز نمایند و بعد از آن در مرحله بعد این درخواست تسهیلات به شبکه بانکی اعلام گردد و هر جایی که درخواست به شبکه بانکی اعلام شده بانکها خدمات مرتبط را انجام دادند.
حسینی تصریح کرد: تسهیلات به بخش خای اقتصاد طبقه بندی شده است اما برای مثال بعضی از تسهیلات که در طبقه صنعت قرار گرفته و ثبت شده باید به طبقه تعاونی مسکن ارائه شود ازاین رو این طبقه بندی احتیاج به اصلاح دارد.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به همزمانی ارائه بودجه و برنامه هفتم توسعه اصلاح بعضی از قوانین بیمه ای لازم است، افزود: در تدوین بودجه و برنامه هفتم توسعه فرصتی برای اصلاح قوانین بیمه و ارائه خدمات بهتر به مردم بوجود آمده است و اصلاحات قوانین بیمه کارگروهی در دولت با نمایندگان وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط تشکیل شده و با همراهی این دستگاه ها تلاش داریم مسیر خدمت به مردم را بهتر نماییم.
منبع:

1401/09/13
15:30:59
5.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها