بدهی خارجی ایران ۳۰ درصد کم شد

بدهی خارجی ایران ۳۰ درصد کم شد

به گزارش فی بگیر، بدهی خارجی ایران در انتها شهریور سال جاری، به شش میلیارد و ۹۰۴ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰.۸ درصد کم شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، گزارش جدید بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی نشان میدهد میزان بدهی های کوتاه مدت کشور یک میلیارد و ۹۰۸ میلیون دلار و بدهی های دراز مدت ایران هم چهار میلیارد و ۹۹۵ میلیون دلار است.
از طرف دیگر، معادل یورویی بدهی خارجی ایران، شش میلیارد و ۹۸۹ میلیون یورو است که پنج میلیارد و ۵۷ میلیون یورو از این مقدار، حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت بوده و یک میلیارد و ۹۳۲ میلیون یورو حجم بدهی های کوتاه مدت است.
این در حالیست که میزان بدهی خارجی کشور در انتها شهریور ماه سال قبل معادل ۹ میلیارد و ۳۱ میلیون دلار بوده و میزان بدهی های کوتاه مدت کشور دو میلیارد و ۴۵۷ میلیون دلار و بدهی های دراز مدت ایران هم شش میلیارد و ۵۷۴ میلیون دلار اعلام شده است.
همچنین، رقم بدهی های خارجی ایران در آخر سال گذشته، معادل هشت میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بوده است.
بنابراین، میزان بدهی های خارجی کشور در انتها شهریور ماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و پایان سال قبل به ترتیب ۳۰.۸ و ۲۵.۶ درصد با کاهش روبرو شده است.
گفتنی است؛ بدهی خارجی مجموعه تعهدات بوجود آمده در نتیجه گشایش اعتبار اسنادی تسهیلات دریافتی از بانک جهانی و سایر سازمان ها و نهادهای بین المللی همینطور تأمین مالی پروژه های از راه فاینانس، پیش فروش نفت و اوراق قرضه بین المللی را در بر می گیرد.1401/09/07
13:59:11
5.0 / 5
299
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها