رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در گزارش فی بگیر

برخورد با اتاق های قیمت گذاری کاذب ارز و معاملات صوری

برخورد با اتاق های قیمت گذاری کاذب ارز و معاملات صوری

به گزارش فی بگیر، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از برخورد با اتاق های قیمت گذاری کاذب، معاملات صوری و خالی فروشی ارز کرده بودند، اطلاع داد.


سرهنگ هدایت بهرامی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با دلالان ارز در ایام اخیر اظهار داشت: باتوجه به التهابات اخیر در جامعه و اغتشاشات پیش آمده و همینطور تبلیغات رسانه های معاند برای ایجاد التهاب در بازار و دیگر مولفه های اقتصادی و سیاسی، شاهد بروز برخی التهابات در بازار ارز بودیم. البته با توجه به این که ما پیشبینی کرده بودیم که دشمن حتما در بازار و موضوعات اقتصادی ورود خواهد کرد، یکسری تمهیدات را اتخاذ نموده و برنامه ریزی هایی را از قبل انجام داده بودیم که با این موارد برخورد نماییم.
وی با اعلان اینکه با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده و همینطور هماهنگی با دیگر دستگاه ها و انجام کارهای اطلاعاتی چندین عملیات پلیسی برای برخورد با سودجویان و متخلفان به اجرا درآمد، اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با انجام این اقدامات نسبت به شناسایی سرشاخه ها و اخلالگران بازار که من به آنها لقب تروریسم اقتصادی را می دهم، اقدام نمودند.
افزایش قیمت ارز با قیمت گذاری کاذب و معاملات صوریرئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اقدامات این افراد برای اختلال در بازار ارز اشاره نمود و اظهار داشت: این افراد برای اختلال در بازار ارز اقدام به ایجاد اتاق های قیمت گذاری کاذب، خالی فروش و انجام معاملات صوری کرده بودند و از این طریق باعث افزایش قیمت ارز شده بودند. همانطور که می دانید بار روانی افزایش قیمت ارز در معیشت مردم و قیمت دیگر کالاها هم اثرگذار می باشد و در همین راستا هم پلیس امنیت اقتصادی به سرعت با هماهنگی دیگر دستگاه ها وارد عمل شده و با سودجویان و اخلالگران برخورد کرد.
بهرامی اقدامات انجام شده از جانب پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ را در کاهش قیمت ارز اثرگذار توصیف کرد و اظهار داشت: طی دوهفته اخیر با اقدامات انجام شده ازسوی همکاران من در پلیس امنیت اقتصادی، با اتاق های معاملات فردایی و قیمت گذاری های صورتی و کاذب برخورد شد. ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اجرای ۹ مرحله طرح عملیاتی برای برخورد با اخلالگران بازار ارز مبادرت به تشکیل ۳۴ پرونده قضایی کرده و ۶۳ متهم را که در بین آنان افراد دانه درشت هم قرار دارند، شناسایی و بازداشت کردند.
بازدید پلیس امنیت اقتصادی از صرافی هاوی با اعلان اینکه پلیس از واحدهای صنفی و صرافی ها هم بازدید کرد، اظهار داشت: در جریان این بازدیدها با ۱۲ واحد صنفی متخلف که مجوزی برای خرید و فروش ارز نداشتند و مبادرت به سوءاستفاده کرده بودند، برخورد شد. در مجموع سه میلیون و ۳۱۴ هزار عدد انواع واحد ارز از دلالان ارزی هم کشف و ضبط شد، ارزش ریالی ارزهای کشف شده بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان بود.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به دشواری های کشف ارز از دلالان اشاره نمود و اظهار داشت: دلالان ارزی شگردهای پیچیده ای برای نگهداری ارز دارند و این مقدار ارز کشف شده از دست دلالان و اصطلاحا از کف خیابان بوده است و ازاین رو رقم قابل توجهی شمرده می شود.
دلالان و اخلاگران زیر ذره بین پلیسبهرامی با اعلان اینکه با اقدامات پلیس در کنار سایر اقدامات حاکمیتی خوشبختانه شاهد کاهش قیمت ارز بودیم، اظهار داشت: مفسدین و اخلالگران اقتصادی باید بدانند که ماموران پلیس امنیت اقتصادی آنان را رصد کرده و با اقدامات مجرمانه آنان برخورد خواهند کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا از میان ۶۳ اخلالگر و دلال دستگیر شده، افرادی دارای ارتباط با خارج از کشور بودند یا خیر هم اظهار داشت: این مورد درحال بررسی است. البته به صورت کلی این سودجویان با اقدامات خود آب به آسیاب دشمن ریخته اند، اما ما ارتباط این افراد را هم بررسی نموده و اگر چنین موارد محرز شود، حتما در پرونده آنان درج خواهد شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اعلان اینکه طرح های پلیس برای مقابله با اخلالگران بازار ارز ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: این افراد به صورت محسوس و نامحسوس از جانب پلیس کنترل شده و با اقدامات مجرمانه آنان برخورد خواهد شد.1401/09/04
13:16:41
5.0 / 5
43
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , سود , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها