4 برنامه دولت برای ایجاد تعادل در بازار مرغ

4 برنامه دولت برای ایجاد تعادل در بازار مرغ

به گزارش فی بگیر، معاون وزیر جهاد کشاورزی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای جمع آوری همه نژادهای مرغ از بازار و ایجاد تعادل در قیمت اطلاع داد


به گزارش خبرنگار اقتصاد خبرگزاری فارس، بعد از انتقاد تولیدکنندگان از کاهش قیمت مرغ که به قول شان به ضرر آنها تمام می شود، معاون وزیر جهاد کشاورزی از اقدامات این وزارت خانه برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و قیمت بازار اطلاع داد.
حسین دماوندی نژاد معاون امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی در شبکه خبر صدا و سیما در رابطه با برنامه های تعادل عرضه و قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: نخست این که عرضه مرغ منجمد به بازار محدود می شود، قیمت مرغ منجمد هم به کیلویی 50 هزار تومان افزایش خواهد یافت تا تقاضا به سمت مرغ گرم پیش رود.
وی افزود: دوم؛ جوجه ریزی در آبان ماه را به 109 میلیون قطعه کاهش داده ایم تا تعادل در بازار ایجاد شود. سوم اینکه؛ به دنبال جمع آوری و گرفتن مجوز صادرات برای سایر نژادها غیر از آرین هستیم که طی دو سه روز آینده این مجوز صادر می شود. چهارم؛ به تولیدکنندگان و زنجیره های عرضه مجوز ذخیره سازی داده شده است.
دماوندی نژاد همینطور تاکید کرد که مجوز جدید واردات مرغ منجمد از سال قبل وجود نداشته و مرغ هایی که به بازار عرضه می شود باقی مانده از سال قبل است.
پایان پیام /منبع:

1401/09/02
14:50:49
5.0 / 5
319
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها