شاهزاده سعودی همچنان دومین سهامدار بزرگ توییتر

شاهزاده سعودی همچنان دومین سهامدار بزرگ توییتر

به گزارش فی بگیر، درپی انتشار خبر نهایی شدن مالکیت ایلان ماسک بر توییتر، شاهزاده میلیاردر سعودی اعلام نمود بعد از وی، دومین سهام دار این شبکه اجتماعی است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هلدینگ پادشاهی «المملکه القابضه»که با نام بین المللی «Kingdom Holding Company» فعالیت دارد، و هم دفتر شاهزاده «ولید بن طلال بن عبدالعزیز» طی دو بیانیه جداگانه از پایان واگذاری ۳۴.۹۵ میلیون سهم کنونی در توییتر به ارزش ۷ میلیاردریال به شرکت خصوصی جدید توییتر خبر دادند.
در این دو بیانیه که نسخه ای از آن در وبگاه «اموال» انتشار یافت، آمده است: «به این ترتیب شرکت  «المملکه القابضه» و دفتر شاهزاده ولید بن طلال، دومین سهامدار عمده توییتر بعد از ایلان ماسک خواهند بود و این اقدام در جهت استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت شرکت صورت گرفته است».
ولید بن طلال ۳۵ میلیون سهم این شبکه اجتماعی که بالغ بر ۵ درصد آن است را در دست دارد. شرکت المملکه القابضه هم متعلق به این شاهزاده سعودی است که با بیان اینکه ولید بن طلال دومین سهامدار بزرگ توییتر است، به صورت ضمنی تصریح کرد که این شاهزاده سهام خویش را در توییتر نفروخته است.
فروردین گذشته بود که اخباری در مورد پیشنهاد ایلان ماسک به این شاهزاده میلیاردر سعودی که از سهامداران اصلی توییتر است، برای خرید سهام او منتشر گردید و سپس اعلام نمود که ولید بن طلال، این پیشنهاد را رد و با انتشار توییتی نوشت که پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید یکجای همه سهام توییتر به مبلغ ۵۴.۲ دلار برای هر سهم با ارزش واقعی این شرکت فاصله دارد و بنابراین آنرا رد کرده است. 
اما سرانجام، روز گذشته بعد از ماه ها درگیری حقوقی اعلام گردید که سرانجام ایلان ماسک توانست توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کند و بدین سان توییتر را هم مانند شرکت هایی چون تسلا و اسپیس اکس تحت کنترل خود درآورد.
او بعد از انجام این معامله در توییتی نوشت: «پرنده از قفس آزاد شد». منظور او از پرنده، نماد توییتر است که به شکل یک پرنده آبی است. ماسک بعنوان اولین اقدام عملی، حکم اخراج مدیرعامل و مدیران ارشد توییتر را صادر کرد.
ولید بن طلال هم با انتشار توییتی خطاب به ایلان ماسک نوشت: «دوست عزیز، ادامه راه را در کنار هم خواهیم بود».
پایان پیام/ممنبع:

1401/08/08
13:23:31
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها