رئیس بانك مركزی ژاپن:

قدرت دلار ماندنی نیست

قدرت دلار ماندنی نیست

فی بگیر: به گزارش فی بگیر، رئیس بانک مرکزی ژاپن انتقادات ضد سیاست های پولی را نپذیرفت و اعتقاد دارد که قدرت دلار ماندنی نیست.


به گزارش فی بگیر به نقل از اکونومیک، در حالیکه به علت افزایش زیان ین ژاپن در مقابل دلار آمریکا در ایام اخیر، انتقادها از جانب دولت، ضد بانک ژاپن افزایش پیدا کرده است، این بانک اتهامات را رد می کند.
نخست وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا اظهار داشت که دولت انتظار دارد سیاست پولی بانک عوامل مختلفی را در نظر بگیرد. اگر نرخ ارز خارجی بیش از اندازه تغییر کند ما باید از نزدیک با بانک مرکزی هماهنگ شویم و اقدامات مناسب را در نظر بگیریم.
تاکشی شینا، قانونگذار اصلی اپوزیسیون حزب دموکراتیک ژاپن اظهار داشت: «دولت و بانک مرکزی در جهت مخالف حرکت می کردند».
این بانک علیرغم افزایش شدید نرخ بهره توسط سایر بانکهای مرکزی از دسامبر گذشته برای مدت طولانی بر سیاست پولی فوق العاده سست پافشاری می کند.
این بانک برای حفاظت از ارزش ین ژاپن در مقابل دلار آمریکا، چند بار در بازار مداخله کرده است اما برابری همچنان به کاهش خود ادامه می دهد و به سطح ۱۵۰ نزدیک می شود.
هاروهیکو کورودا، رئیس بانک تصریح کرد که دلار آمریکا نه تنها در مقابل ین ژاپن بلکه در مقابل تمام ارزهای اصلی در حال افزایش می باشد و افزود که قدرت دلار آمریکا ادامه نخواهد داشت.
وی در پاسخ به شینا اظهار داشت: ادعای شما در خصوص این که تسهیلات کمی و کیفی ما شکست مطلق بوده خلاف حقیقت است، من قصد کناره گیری ندارم.
این در شرایطی است که تعداد ورشکستگی شرکت ها در کشور ژاپن در سه ماهه سوم ۶.۹ درصد افزایش پیدا کرده که نخستین افزایش در سه سال قبل است.
منبع:

1401/07/28
11:48:09
5.0 / 5
204
تگهای خبر: دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها