فرماندار: 400 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر در بانه اختصاص یافت

فرماندار: 400 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر در بانه اختصاص یافت

فی بگیر: سنندج - فرماندار بانه اظهار داشت: 400 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در قالب اجرای طرح های اشتغال فراگیر با اشتغالزایی 471 نفر در كارگروه اشتغال این شهرستان تصویب شده و اختصاص یافته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، محمد فلاحی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری اظهار نمود: برای موفقیت بهتر اجرای طرح اشتغال فراگیر باید اهداف آن را برای مردم شفاف سازی نماییم تا با مزایای این طرح بیشتر آشنا شوند.
وی اضافه كرد: برنامه توسعه مناطق محروم مرزی در دستور كار معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری قرار گرفته است كه با شناسایی و استفاده از ظرفیت های این مناطق بحث اقتصاد و گردشگری در این روستاها در كنار مبادلات مرزی تقویت خواهد شد.
فلاحی افزود: برای توسعه مناطق مرزی یك هزار 500 میلیون دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تصویب شده كه تسهیلات بسیار خوبی از این محل به ساكنان مناطق محروم مرزی با كارمزد چهار درصد پرداخت می گردد.
وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در بخش دهیاری های شهرستان بانه خاطرنشان كرد: دهیاری ها در عرصه مشاركت مردم در اجرای طرح های عمرانی موفق عمل كردند بنابراین امسال 32 میلیارد ریال اعتبار دولتی به اجرای طرح های عمرانی روستایی اختصاص یافت.
فرماندار بانه افزود: امسال 80 كیلومتر شبكه آبرسانی در محلات الحاق شده به شهر بانه هم با مشاركت مردم و تحت نظارت مدیریت شركت آبفای شهری انجام شد.
فلاحی اظهار داشت: رسمی شدن مرزی سیرانبند هم یكی از برنامه های مهم دولت در جهت تقویت مبادلات مرزی است كه هیاتی از سوی دولت مركزی عراق هم هفته پیش از این مرز بازدید كردند تا مشكل این بازارچه از جانب طرف عراقی هر چه زودتر بر طرف شود.
وی اضافه كرد: مشكلاتی كه سد راه تصویب منطقه آزاد بانه و مریوان بود هم برطرف شده و نمایندگان مردم این شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی با قاطعیت این مورد را پیگیری می كنند.
وی به ایجاد بسترهای لازم برای ساماندهی مبادلات مرزی هم اشاره نمود و اظهار داشت: تمام روستاهای تا شعاع 20 كیلومتری مرز در بانه زیر پوشش طرح مبادلات مرزی قرار می گیرند كه این یعنی همه روستاهای بانه با بیش از 10 هزار سرپرست خانوار می توانند از مزایای این طرح استفاده كنند.
فلاحی ساماندهی مبادلات مرزی را یكی از مهمترین برنامه های مهم دولت اعلام نمود و خاطرنشان كرد: ساماندهی مبادلات مرزی شهرستان به مثابه یك عمل جراحی سخت در بدنه اقتصادی می باشد و باید مردم هم دولت را در اجرا كمك كنند.
به گفته وی، حفظ كرامت مردم مرزنشین یكی از اهداف طرح ساماندهی مبادلات مرزی است كه منجر به حذف فرآینده كولبری و جایگزینی پیله وری می گردد.
وی از مسئولان بانه خواست خدمت به مردم را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند و در انجام امور از همراهی و همكاری مردم به نحوه احسن استفاده كنند چون كه حضور مردم می تواند در اجرای بهتر امور موثر باشد.
شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 كیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: زینب طلایی**انتشار دهنده: سلیمانی
7469/9102


1396/11/11
15:49:25
5.0 / 5
5074
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها