پیش بینی بازار طلای جهانی

طلا در آستانه یک بازار صعودی جدید است؟

طلا در آستانه یک بازار صعودی جدید است؟

به گزارش فی بگیر، هیچ بحثی وجود ندارد که سال ۲۰۲۲ یک سال چالش برانگیز برای طلا بوده است. این فلز گرانبها به عدم قطعیت ژئوپلیتیکی مداوم، تورم فزاینده و آشفتگی اقتصاد جهانی واکنشی نشان نداده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با وجود همه مشکلات اقتصادی، بازار طلا در شش ماه گذشته متوالی افت کرده است. اقدام ناامیدکننده قیمت طلا، سرمایه گذاران نزولی را با قدرت کامل بیرون آورده است چونکه احساسات منفی به بالاترین سطح خود در چهار سال قبل رسیده است.
این احساسات منفی را میتوان در عناوین اخیر در بازار فلزات گرانبها مشاهده کرد. این هفته تحلیل گران کالا اعلام کردند که طلا از اوج خود در ماه مارس در بازار نزولی فنی قرار دارد. در همان زمان، تحلیل گران در بازارهای سرمایه هم قیمت طلا و نقره خویش را برای سال ۲۰۲۳ به ترتیب ۶ و ۱۱ درصد کاهش دادند. با این وجود، پیش از این که از طلا و نقره چشم پوشی کنید، مهم می باشد که توجه داشته باشید که این احساسات منفی هیچگاه پایدار نبوده است.
با پشت سر گذاشتن ماه سپتامبر، طلا شش ماه متوالی را از دست داده است. آخرین باری که بازار طلا شاهد شش ماه کاهش بود، از آوریل تا سپتامبر ۲۰۱۸ بود. بعد از سپتامبر، این فلز گرانبها درحال ایجاد یک روند صعودی قوی بود که با افزایش قیمتها به رکورد جدید بالای ۲۰۰۰ دلار در هر اونس به اوج خود رسید.
سیاست پولی تهاجمی بانک مرکزی ایالات متحده، بازده واقعی اوراق قرضه را که در ابتدای سال حدود منفی یک درصد بود، به حدود یک درصد رساند. این به نوبه خود، دلار آمریکا را به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر رسانده است و این دو باد مخالف قوی برای طلا هستند.
سیاست پولی فدرال رزرو شروع به ایجاد فشار بر اقتصاد جهانی کرده است. تحلیل گران بازار خاطرنشان کرده اند که قدرت شدید دلار سبب ایجاد عدم تعادل قابل توجهی در بازار ارز جهانی شده است.
بر مبنای کیتکو نیوز، طلا هنوز با بادهای معکوس بسیاری مواجه می باشد اما در این محیط، دیدگاه مخالف رو به رشدی وجود دارد که نگهداری مقداری طلا بعنوان یک پناهگاه امن، منطقی است.1401/07/10
11:06:57
5.0 / 5
61
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها