بخش خصوصی در شفاف سازی مالیاتی به دولت کمک کند

بخش خصوصی در شفاف سازی مالیاتی به دولت کمک کند

فی بگیر: به گزارش فی بگیر، وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: لازم است بخش خصوصی در موضوعات مالیاتی کمک دولت باشد


به گزارش فی بگیر به نقل از فارس، احسان خاندوزی امروز در یکصد و دوازدهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی عنوان کرد: در پیشبرد اهداف اقتصاد کلان ما در سال ۱۴۰۱ به جهت اینکه بتوانیم ثبات اقتصاد کلان را برگردانیم و ترمز جدی بر مسیر پر تورم سالهای گذشته بزنیم نیازمند آن است که به نحوی اقدام نماییم تا هزینه های معاملاتی فعالیتهای اقتصادی، موانع کسب و کارها، صادرات و تولیدات صنعتی را تعدیل نماییم تا بدین وسیله عملکرد رشد اقتصادی سال ۱۴۰۱ عملکرد بهتری نسبت به سال قبل باشد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: این امر مستلزم آن است که مجموعه ای از رویکردها جهت گیری ها و همگرایی ها در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی ایجاد شود.
وی عنوان کرد: تلاشهای صورت گرفته در دولت نیازمند پشتیبانی های بخش خصوصی است و ما باید به سمت کاهش بار مالیاتی و بار مقرراتی فعالیتهای اقتصادی شفاف، قانونی، رسمی و قاعده مند حرکت نماییم.
خاندوزی عنوان کرد: این امر به این معنا است که باید بار مالیاتی را آن بخش هایی بر دوش بگیرند که پیش از این سهیم نبودند و یا کمتر بر دوش داشتند و این امر میسر نمی گردد مگر اینکه شما بعنوان نمایندگان بخش خصوصی کشور کمک کار دولت باشید.
وی اضافه کرد: اگر دولت در این مسیری یکه و تنها و با کمی اطلاعات اقتصادی پیش برود ناچار است برای تأمین مخارج خودش بار بیشتری بر دوش بخش رسمی و شفاف اقتصاد بگذارد و  این در شرایطی است که این مورد خواسته ما نیست.
خاندوزی بیان داشت: ما باید به سمت کاهش سهم مالیات های شرکتهای رسمی و قانونی در کل سبد مالیاتی کشور حرکت نماییم و البته در قانون بودجه مجلس با ۵ درصد کاهش موافقت نمود و این نمادی از جهت گیری است که باید در آینده هم شاهد آن باشیم.
منبع:

1401/06/22
09:57:53
5.0 / 5
31
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها