برنامه ریزی انجام یک هزار و دویست پرواز اربعین در فرودگاه امام

برنامه ریزی انجام یک هزار و دویست پرواز اربعین در فرودگاه امام

به گزارش فی بگیر، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: ششصد و پنجاه پرواز برنامه ای اربعین برای بازه زمانی 15 تا 30 شهریور در فرودگاه امام در نظر گرفته شد، هشتصد مجوز پرواز فوق العاده نیز داریم و جمعا یک هزار و چهارصد پرواز اربعین برای ترمینال سلام تقاضا شد که تا کنون مجوز یک هزار و دویست پرواز رفت و برگشت آنرا تأیید کرده ایم


سعید چلندری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلان اینکه پروازهای زیارتی اربعین در قالب طرح اربعین از روز 15 شهریور در ترمینال زیارتی سلام فرودگاه امام خمینی (ره) شروع شد، گفت: ترمینال سلام فعالیت خودرا از 12 شهریور شروع کرد و تا بامدادان 15 شهریور تعداد 97 پرواز رفت و برگشت اربعین در این ترمینال انجام شد.
* انجام 44 پرواز رفت و برگشت اربعین در ترمینال سلام در روز اول طرح پروازهای اربعین
وی افزود: روز گذشته نیز از ساعت صفر بامدادان تا ساعت صفر بامدادان امروز، 44 پرواز شامل 22 پرواز رفت و 22 پرواز برگشت در ترمینال سلام انجام شد.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: البته یکی از شرکت های هواپیمایی (معراج) در یکی از هواپیماهای خود گرفتار نقص فنی شد که آن پرواز به تأخیر افتاد و تأخیر سلسله وار به پروازهای بعدی این شرکت نیز منتقل شد، البته تلاش شد هواپیمای جایگزین اختصاص پیدا کند اما چون هواپیمایی که گرفتار نقص فنی شده بود هواپیمای پهن پیکر با ظرفیت بیش از 240 نفر مسافر بود و هواپیمای جایگزین حدود 140 نفر ظرفیت داشت بقیه زوار به هتل فرودگاه منتقل شدند و سپس با چهار ساعت تأخیر اعزام شدند.
* ظرفیت 600 خودرو در پارکینگ ترمینال سلام/ هزینه پارکینگ رایگان است
چلندری افزود: در امتداد ارائه خدمات به زوار اربعین اتوبوس رایگان بین ترمینال یک فرودگاه امام خمینی (ره) و ترمینال سلام در نظر گرفته شده است تا اگر زائری به اشتباه به ترمینال یک رفت بوسیله این اتوبوس ها به ترمینال سلام منتقل شود.
وی اظهار داشت: در ترمینال سلام ظرفیت 600 خودرو داریم که در روزهای اربعین بصورت رایگان در اختیار زوار و مشایعت کنندگان است؛ همین طور غرفه های داخل ترمینال سلام و محوطه در روزهای اربعین اجاره نمی دهند تا بدین ترتیب اجناس غرفه ها با قیمت کم به دست زوار برسد.
* راه اندازی 15 موکب در ترمینال سلام
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: همین طور 15 موکب در ترمینال سلام به راه افتاده است که 10 موکب در سردر ترمینال و 5 موکب در داخل ترمینال است.
* انجام 60 پرواز اربعین امروز در ترمینال سلام
چلندری اظهار داشت: امروز 16 شهریور 60 پرواز رفت و برگشت در ترمینال زیارتی سلام صورت خواهد گرفت.
* برنامه ریزی انجام 1200 پرواز اربعین در ترمینال سلام
چلندری اضافه کرد: 650 پرواز برنامه ای اربعین برای بازه زمانی 15 تا 30 شهریور در فرودگاه امام در نظر گرفته شده است، 800 مجوز پرواز فوق العاده نیز داریم و جمعا 1400 پرواز رفت و برگشت اربعین برای ترمینال سلام تقاضا شده است که ما تا کنون 1200 پرواز رفت و برگشت آن را تأیید کرده ایم.
وی اضافه کرد: غیر از شرکت های هواپیمایی داخلی شرکت های هواپیمایی العراقیه و بغداد نیز در انتقال زوار اربعین فعال می باشند.
* استقرار بازرسان وزارت راه و سازمان تعزیرات حکومتی در فرودگاه امام
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اعلان اینکه تیم بازرسی وزارت راه، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی کل کشور در این ایام در فرودگاه امام حضور دارند اظهار داشت: روز دوشنبه 14 شهریور مدیرکل بازرسی وزارت راه نیز از فرودگاه امام بازدید کرد.
بنابراین گزارش، طرح پروازهای اربعین از 15 شهریور شروع می شود و تا اختتام ماه جاری ادامه دارد.
منبع:

1401/06/16
10:34:24
5.0 / 5
24
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها