بی توجهی بورس به بازار ارز

بی توجهی بورس به بازار ارز

فی بگیر: امروز در حالی قیمت سهام خیلی از شركت های بزرگ و شاخص ساز روند كاهشی را تجربه نمود كه خودرویی ها عموما با رشد قیمت مواجه گشتند. شاخص كل امروز با ۴۸۸ واحد افت مواجه گردید.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، باوجود افزایش نرخ دلار در بازار ایران و كاهش نرخ سود سپرده های بانكی در خلال ماه های گذشته كه می تواند عواملی بنیادی برای رشد شاخص باشد، این روزها قیمت سهم ها با روند كاهشی مواجه می باشد.

اما طی ماه گذشته شاخص كل توانست چندین بار كانال شكنی كند و تا مرز كانال ۱۰۰ هزار واحدی پیش رود. بسیاری انتظار داشتند شاخص كل بتواند به قله تاریخی ۱۰۰ هزار واحدی برسد ولی در عمل با افت قیمت ها نماگر اصلی بازار سرمایه روند اصلاح را در پیش گرفت.

امروز سه شنبه هم شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۸۸ واحد افت كرد و تا رقم ۹۸ هزار و ۵۵۷ پایین آمد، اما شاخص كل هم وزن با ۲۱ واحد رشد تا رقم ۱۷ هزار و ۵۱۸ افزایش پیدا كرد.

طی چهارمین روز معاملات بورس، شاخص آزاد شناور با افت ۴۴۱ واحد روبه رو شد و به رقم ۱۰۵ هزار و ۹۲۰ رسید و شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۴۱۹ و ۶۵۶ واحد افت كرد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گلگهر و پالایش نفت تهران سه نمادی بودند كه بیشترین تاثیر كاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل آسان پرداخت پرشین، پتروشیمی مبین و شركت ارتباطات سیار تلاش كردند شاخص كل را به سمت بالا هدایت كنند.

فعالان بورس تهران امروز شاهد تداوم افت قیمت سهم ها بودند به صورتی كه در گروه استخراج كانه های فلزی عمده سهم ها حدود دو درصد كاهش قیمت را تجربه نمود و فرآورده های نفتی هم عموما با كاهش قیمت روبه رو شدند.

امروز بیشتر سهم ها در گروه های بزرگ و شاخص ساز با افت قیمت روبه رو شدند و این مورد روی شاخص كل به شدت تاثیر گذاشت به صورتی كه در میان سهم هایی كه در كاهش دماسنج بازار تاثیر داشتند، خیلی از سهم های گروه نفت و پالایش و از سوی دیگر سهم های كانه های فلزی دیده می شد.

اما در چنین فضایی سهم های خودرویی شاهد رشد قیمت بودند به صورتی كه ایران خودرو و سایپا از این گروه جزو معدود سهم هایی بودند كه تلاش كردند شاخص كل را تقویت نمایند.

در گروه قند و شكر هم روند نوسان سهم ها عموما كمتر از دو درصد رو به بالا یا پایین بود. در این گروه سه میلیون و ۱۲۲ هزار سهم به ارزش بیش از یك میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵۸۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۹ هزار و ۳۰۸ نوبت دادوستد بود.

آیفكس هم امروز با افت ۱. ۹ واحدی روبه رو شد و به رقم ۱۰۸۴ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۵۴ میلیارد تومان بالغ شد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۰ هزار و ۴۴۲ نوبت دادوستد بود.
1396/11/10
17:19:54
5.0 / 5
5515
تگهای خبر: سرمایه , سهام , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها