شکست آلمان در یافتن جایگزین گاز روسیه

شکست آلمان در یافتن جایگزین گاز روسیه

به گزارش فی بگیر، رسانه های آلمان که پیش از این از شکست پروژه برلین برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر اطلاع داده بودند این دفعه از شکست واردات گاز از کانادا می گویند


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، روزنامه «دای زیت» (Die Zeit) روز سه شنبه فاش کرد، تلاشهای اولاف شولتز، صدراعظم آلمان برای تأمین گاز از کانادا به منظور کاهش وابستگی اتحادیه اروپا به انرژی روسیه موفق نبوده است.
شولتز روز دوشنبه با جاستین ترودر، نخست وزیر کانادا در مونترال دیدار نمود تا در مورد دیدگاه انتقال مقداری از گاز طبیعی فراوان این کشور از راه اقیانوس اطلس به پایانه های آلمان گفتگو کند.
با این حال، به نظر می آید، ترودر از این پیشنهاد استقبال نکرده است.
درحالی که ترودر، نقش گاز طبیعی کانادا در کم کردن کمبود انرژی اروپا را رد نکرده اما گفته است، هنوز یک پروژه تجاری مشخص برای راه اندازی پایانه صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) در «سنت جان» یا جای های دیگر وجود ندارد.
وی سپس خاطرنشان کرد، گاز طبیعی باید از راه خط لوله از میادین غرب کانادا به یک پایانه مایع سازی در سواحل اقیانوس اطلس که هنوز ساخته نشده، ارسال شود.
ترودو تصریح کرد، با عنایت به تعهد اروپا به انتقال سریع از (انرژی های فسیلی) به انرژی پاک، این کار یک مسئولیت پرهزینه خواهد بود و امکان دارد سرمایه گذاری محتاطانه ای نباشد.
وی توضیح داد: «این پروژه تجاری به دلیل فاصله زیاد از میادین گازی و احتیاج به انتقال گاز از مسیری طولانی برای مایع سازی، هیچگاه پروژه قوی ای نبوده است.»
نخست وزیر کانادا افزود: «در حال حاضر، بهترین (راه حل) ما اینست که جهت کمک به بازارهای جهانی ادامه دهیم تا گاز و انرژی را که آلمان و اروپا می توانند از منابع دیگر پیدا کنند، جایگزین نماییم.»
در عین حال، برلین در تأمین گاز از کشورهای دیگر هم شکست خورده است، بیست و سوم مرداد ماه، یک روزنامه آلمانی گزارش داد، این کشور نتوانسته آن گونه که قرار بود از قطر ال ان جی وارد کند. 
براساس گزارش این روزنامه هیچ یک از شرکتهای بزرگ آلمانی نتوانسته اند با قطر برای واردات ال ان جی قرارداد ببندند.
رابرت هابک وزیر اقتصاد آلمان در ماه مارس با هدف زمینه چینی برای واردات حجم قابل توجهی گاز از قطر برای جایگزین کردن واردات گاز از روسیه به دوحه سفر کرد و بعد از این سفر قول داد که بزودی آلمان واردات گاز از قطر را آغاز کند؛ اما چند هفته بعد خبر رسید که دو طرف نتوانسته اند در رابطه با زمان بندی قرارداد صادرات گاز قطر به آلمان توافق کنند.
از طرفی، انتظار می رود بحران انرژی و افزایش 160 درصدی هزینه های انرژی در اثر درگیری در اوکراین بر تولید ناخالص داخلی آلمان تاثیر بگذارد و 265 میلیارد دلار کاهش پیدا کند.
به نوشته رویترز، بر مبنای مطالعات موسسه تحقیقات اشتغال (IAB) نوشت، اقتصاد آلمان تا سال 2030، بیشتر از 260 میلیارد یورو (265 میلیارد دلار) از ارزش افزوده خویش را به دلیل جنگ در اوکراین و قیمت بالای انرژی از دست خواهد داد.
اگر این قیمتها بیشتر افزایش یابد، پیشبینی می شود، تولید اقتصادی آلمان در سال 2023 نزدیک به 4 درصد کمتر باشد.
ت 10


1401/06/02
16:24:45
5.0 / 5
22
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها