از بورس چه خبر؟

از بورس چه خبر؟

به گزارش فی بگیر فی بگیر: آمارها حاکی از آنست که فاکتورهای بازار سهام، ارزش کل و حجم کل معاملات در هفته جاری نسبت به هفته گذشته رشدی نامحسوس را تجربه کردند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، آمار کل معاملات بورس حاکی از آنست که ارزش کل معاملات با ۹.۵۷ درصد افزایش از ۱۶۰ هزار و ۴۷۹ میلیاردریال در هفته گذشته به ۱۷۵ هزار و ۸۳۹ میلیاردریال در هفته جاری رسیده است. حجم کل معاملات نیز رشدی ۱۶۱.۶۲ درصدی را تجربه کرده و از ۲۳ هزار و ۵۰۷ میلیون سهم در هفته گذشته به ۶۱ هزار و ۵۰۰ میلیون سهم در هفته جاری رسیده است.
سه بازار عقب کشیدند
در صورتیکه بازار دوم سهام و بازار بدهی در هفته جاری سبزپوش بودند، بازار اول سهام، بازار مشتقه و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله عقب کشیدند؛ بطوریکه ارزش معاملات در بازار اول سهام ۴۷.۷۵ درصد کم شد و از ۵۰ هزار و ۸۲۲ میلیاردریال در هفته گذشته تا ۲۶ هزار و ۵۸۶ میلیاردریال در هفته جاری رسید.
ارزش معاملات در بازار مشتقه نیز که در هفته گذشته ۲۱۹ میلیاردریال بود، با کاهشی ۲۰.۲۴ درصدی تا ۱۷۵ میلیاردریال در هفته جاری کم شد. همین طور ارزش معاملات در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله کاهشی ۸.۱۶ درصدی داشت و از ۵۸ هزار و ۲۴۹ میلیاردریال به ۵۳ هزار و ۴۹۴ میلیاردریال رسید. این در حالیست که ارزش معاملات در بازار دوم سهام توانست ۵۸.۶۵ درصد افزایش یابد و از ۴۵ هزار و ۵۸۹ میلیاردریال به ۷۲ هزار و ۳۲۸ میلیاردریال برسد.
همین طور ارزش معاملات در بازار بدهی رشدی ۳۲۰ درصدی داشت و از ۵۵۴۰ میلیاردریال در هفته گذشته تا ۲۳ هزار و ۲۵۶ میلیاردریال در هفته جاری افزوده شد.
صعود نامحسوس شاخص ها
بر این اساس شاخص کل بورس با رشدی کمتر از یک درصدی از یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد در هفته گذشته به یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحد در هفته جاری رسیده است. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۱.۴۴ درصد افزایش داشته و از ۳۸۴ هزار و ۵۵ واحد در هفته گذشته تا ۳۸۹ هزار و ۶۰۲ واحد در هفته جاری بالا رفته است.
منبع:

1401/05/21
14:56:39
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها