رئیس كل بانك مركزی پاسخ داد

سودهای بانکی زیاد می شود؟

سودهای بانکی زیاد می شود؟

به گزارش فی بگیر درحالیکه صحبت هایی در خصوص افزایش چراغ خاموش سود سپرده در بعضی بانکها مطرح می شود، رئیس کل بانک مرکزی اعلام نمود که شورای پول و اعتبار در این حوزه، هنوز تصمیمی نگرفته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در ایام اخیر صحبت هایی در خصوص افزایش سود سپرده در بعضی بانکها عنوان شد، به شکلی که برخی از بانکهای دولتی مبادرت به افزایش این نرخ و پرداخت سود ۲۰ درصدی به سپرده های بانکی کرده اند.
این در حالیست که برپایه آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود علی الحساب سپرده های سرمایه گذاری مدت دار بین ۱۰ تا ۱۸ درصد تعیین شده و بانک مرکزی هم در بخشنامه های خود بر رعایت این نرخ تاکید کرده است.
همچنین، نرخ های بالاتر از نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب نمی شوند و سازمان امور مالیاتی مطابق گزارش سازمان حسابرسی موظف به انجام اقدام مورد نظر دراین زمینه است.
با این اوصاف، رئیس کل بانک مرکزی در تازه ترین اظهارات خود اعلام نموده که شورای پول و اعتبار هنوز به جمع بندی خاصی برای افزایش سود سپرده نرسیده و بمحض جمع بندی موضوع، اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام می شود.
صالح آبادی همینطور با اشاره به اصلاح سود بانکی در کشورهای اروپایی، آمریکا و روسیه تحت تأثیر تورم جهانی، گفته که ایران هم باید در این خصوص تصمیم گیری کند.
علاوه بر این، علیرضا قیطاسی - دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی هم به ایسنا اعلام نمود که باتوجه به وضعیت حال حاضر تورم باید تجدید نظری در سودهای بانکی صورت بگیرد.1401/05/20
12:18:29
5.0 / 5
35
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها