روی زشت بحران انرژی در اروپا نمایان شد

روی زشت بحران انرژی در اروپا نمایان شد

به گزارش فی بگیر بانک آمریکا می گوید: بحران انرژی در اروپا درحال بدتر شدن است و اوضاع از شرایط بد عبور کرده و به شرایط وحشتناک رسیده است


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، بانک آمریکا هشدار داده که اوضاع بحران انرژی در اروپا درحال بدتر شدن است.
در گزارش این بانک آمده است طی ماه گذشته فضای بحران گاز در اروپا خیلی سریع از شرایط بد به اوضاع "وحشتناک" تغییر کرده و دلیل آن کاهش صادرات گاز روسیه بوده است.
خط لوله اصلی که گاز روسیه را به اروپا منتقل می کند اکنون فقط با 20 درصد ظرفیت درحال فعالیت است و دلیل آن هم مشکلات فنی پیش آمده ناشی از تحریم های اعمال شده مقابل روسیه بوده است. حتی در ماه جولای جریان گاز در این خط لوله به مدت 10 روز متوقف گردید.
صادرات گاز روسیه از اوکراین به اروپا هم پایین آمده چونکه کی یف یکی از نقاط ورود گاز روسیه به این کشور را بسته است. این کاهش تامین گاز برای اروپا سبب شده تا هشدارها نسبت به تمام شدن گاز اروپا در فصل زمستان به شکل فزاینده ای افزایش یابد.
تحلیل گران بانک آمریکا می گویند: باتوجه به فعالیت خط لوله نورداستریم1 با 20 درصد ظرفیت، گاز ذخیره شده در اروپا برای فصل زمستان کفاف نخواهد داد و اتحادیه اروپا از همین حالا درحال برنامه ریزی برای سهمیه بندی گاز برای فصل زمستان است.
به طور کلی برای کمبود عرضه، قیمت گاز در اروپا امسال 4 برابر شده که این مسئله به افزایش شدید هزینه قبض گاز خانوارها و در نهایت به سهمیه بندی گسترده گاز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منجر شده و خواهد شد.
منبع:

1401/05/12
22:36:11
5.0 / 5
41
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها