مدیركل امور اقتصادی و دارایی لرستان:

الکترونیکی کردن صدور مجوزهای کسب و کار

الکترونیکی کردن صدور مجوزهای کسب و کار

به گزارش فی بگیر لرستان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان اظهار داشت: برپایه ماده ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در حداقل زمان ممکن و به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.


الهام شادابفر در جمع خبرنگاران اظهار نمود: به منظور تسهیل سرمایه گذاری، مراجع صدور مجوزهای کسب و کار موظف می باشند، شرایط و فرایند صدور یا تمدید مجوزهای کسب و کار را ساده سازی کرده تا متقاضی بتواند در صورت عرضه کامل مدارک مصرح در درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس mojavez.ir در حداقل زمان ممکن، مجوز مورد نظر خویش را دریافت کند.
وی ادامه داد: جهت تسریع در کار دستگاههای اجرایی لازم است ترتیبی اتخاذ کنند که متقاضیان درخواست های خویش را از راه سامانه مذکور ثبت کنند.
مدیرکل اقتصادی و دارایی لرستان بیان نمود: سقف زمانی برای صدور مجوز توسط هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مستقر در وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین و در درگاه مذکور اعلام می شود.
شادابفر ضمن اشاره به این که دریافت مدارک کاغذی از متقاضیان ممنوع می باشد، اظهار داشت: دریافت مدارک و صدور مجوز باید به صورت کاملا الکترونیکی و غیرحضوری باشد.
وی با تکیه بر اینکه دریافت استعلام ها از سایر دستگاه ها به عهده دستگاه اصلی صادرکننده مجوز است، اظهار نمود: دستگاه صادرکننده مجوز باید مدارک لازم برای دریافت هر استعلام مانند دیگر مدارک لازم، در درگاه تخصصی خود از متقاضی دریافت و مجوز را در زمان معین صادر کنند.
مدیرکل اقتصادی و دارایی لرستان اضافه کرد: وضع هرگونه محدودیت و مانع در راه صدور مجوز، که خارج از چارچوب این قانون باشد به دلایلی از قبیل اشباع بازار، محدودیت ظرفیت و حدود صنفی یا بر مبنای تعداد و یا فاصله جغرافیایی دارندگان و یا متقاضیان آن مجوز، ممنوع می باشد.
وی اظهار داشت: در صورت محدودیت منابع طبیعی یا محیط زیستی، وضع محدودیت جدید به تشخیص نهادهای ذی ربط، منوط به تأیید هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار و با تصویب هیأت وزیران مجاز است و تا پیش از تصویب هیأت وزیران اعمال محدودیت های جدید هم ممنوع خواهد بود.
منبع:

1401/05/12
08:48:37
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها