میوه های تابستانی فراوان امان گران

میوه های تابستانی فراوان امان گران

فی بگیر: میوه های تابستانی در میدان مرکزی تره بار تهران فراوان است، اما قیمت ها بالا است و باوجودی که اوج عرضه میوه در تابستان است، ظاهرا با این روند، قیمت ها قصد پایین آمدن ندارد


به گزارش فی بگیر به نقل از فارس، در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به عنوان محل عمده فروشی، قیمت های انواع میوه بالا و میانگین قیمت ها حدودا کیلویی 25 هزار تومان است که البته پای اینها به مغازه های سطح شهر که می رسد تا 100 درصد افزایش قیمت دارد.
اگرچه تفاوت نرخ میدان مرکزی میوه و تره بار تهران و مغازه های سطح شهر نباید بیش از 30 درصد باشد اما حدودا اغلب کسبه این مصوبه را رعایت نمی کند و نظارت چندانی هم محسوس نیست.
بررسی خبرنگار فارس نشان میدهد میوه های تابستانه در میدان مرکزی میوه فراوان است و از هر نوع میوه ای پیدا می شود حتی خارجی، اما قیمت های آن خیره کننده است.
در میدان مرکزی میوه هر کارتن آناناس 700 هزار تومان به فروش می رود؛ انبه وا رداتی هم از 55 تا 75 هزار تومان در هر کیلو قیمت دارد.
تابستان اوج عرضه میوه به بازار است و عجیب است که کاهش قیمتی در میوه ةای تابستانی دیده نمی گردد. در میدان، بخش قیمت های صیفی جات، سیب زمینی هر کیلو حدود 13 هزار تومان و گوجه و بادنجان و پیاز هم در محدوده 10 تا 12 هزار تومان در هر کیلو به فروش می رود.
جدیدترین قیمت میوه در میدان مرکزی تره بار تهران به این شرح است:


میدان مرکزی میوه و تره بار در جنوبی ترین قسمت شهر تهران محدود به اتوبان آزادگان قرار دارد و روزانه انواع میوه از استانهای مختلف به این منطقه سرازیر می شود و از آنجا بصورت مویرگی در شهر تهران توزیع می شود یا به استانهای دیگر می رود.
قیمت های میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت های عمده فروشی است و میوه وقتی به مغازه های شهر یا میادین داخل شهر می رسد، قیمت آن افزایش دارد.
منبع:

1401/04/15
14:04:30
5.0 / 5
165
تگهای خبر: اقتصاد , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها