آخرین وضعیت تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

آخرین وضعیت تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

به گزارش فی بگیر دستیار رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت ضمن تشریح آخرین وضعیت سهام عدالت متوفیان تصریح کرد که این فرآیند تا آخر شهریورماه به نتیجه می رسد.


پیمان حدادی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر این که شرکت سپرده گذاری به صورت مرتب درحال پیگیری تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان است، اظهار نمود: در فاز نخست باید یک لینک ارتباطی بین شرکت سپرده گذاری مرکزی و قوه قضاییه برقرار شود تا این شرکت بتواند به احکامی که قوه قضاییه در ارتباط با تعیین وراث انجام می دهد، دسترسی داشته باشد تا این شرکت قادر باشد اطلاعات مورد نیاز را از این احکام استخراج کند.
وی افزود: از سوی دیگر شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال تهیه سامانه ای برای تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان است و بطور قطع این فرایندها تا آخر شهریورماه سالجاری به نتیجه خواهد رسید.
بر طبق این گزارش، از میان ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود سه میلیون نفر فوت شده اند اما طی این سال ها امکان انتقال سهام متوفیان به وراث وجود نداشته است. البته بارها از جانب مسؤلان چه در دولت فعلی و چه در دولت گذشته وعده انتقال این سهام داده شده اما تابحال این اتفاق رخ نداده است. البته باید به این نکته توجه داشت که سود سالیانه ای که طی این سال ها برای مشمولان دیگر واریز شده است برای متوفیان محفوظ مانده و بمحض تعیین تکلیف، به حساب وراث واریز خواهد شد.1401/04/14
10:02:59
5.0 / 5
167
تگهای خبر: سهام , سود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها