در اردیبهشت ۱۴۰۱

سپرده و تسهیلات بانکی ۳۵ درصد زیاد شد

سپرده و تسهیلات بانکی ۳۵ درصد زیاد شد

به گزارش فی بگیر میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا آخر اردیبهشت ماه سالجاری نسبت به سال قبل معادل ۳۵ و ۳۴.۹ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، برپایه گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها اردیبهشت ماه سالجاری، مانده کل سپرده ها به رقم ۵۶۸۱.۷ هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل معادل ۳۵ و ۲.۷ درصد افزایش را نشان داده است.

همچنین، بیشترین مبلغ سپرده ها در ارتباط با استان تهران با مانده ۳۰۷۳.۹ هزار میلیارد تومان و کم ترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۵ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان است.
علاوه بر این، مانده کل تسهیلات در این زمان ۴۱۸۶.۴ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل معادل ۳۴.۹ و ۱.۱ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات هم در ارتباط با استان تهران با مانده ۲۵۸۸.۸ هزار میلیارد تومان و کم ترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۹ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۳ واحد درصد افزایش و در مقایسه با آخر سال قبل ۱.۳ واحد درصد کاهش را نشان داده است که نسبت مذکور در استان تهران ۹۲.۴ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۰.۹ درصد است.
در این گزارش، یکی از دلایل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانکها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.1401/04/11
21:54:07
5.0 / 5
198
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها