صرفه جویی 60 هزار تنی در مصرف ماهانه گندم صنعت

صرفه جویی 60 هزار تنی در مصرف ماهانه گندم صنعت

فی بگیر: با اصلاح قیمت گندم صنف و صنعت، شاهد صرفه جویی در مصرف این کالای راهبردی و شروع حرکت در راه مصرف استاندارد گندم این بخش از شروع اردیبهشت ماه امسال هستیم


به گزارش فی بگیر به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت تجاری دولتی ایران (مبدأ)؛ میزان فروش سامانه گندم صنف و صنعت در اردیبهشت ۱۴۰۱، به ۸۵ هزار و 235 تن رسید در صورتیکه در اردیبهشت ۱۴۰۰، که این میزان ۱۴۶ هزار و 298 تن بود، صرفه جویی ۴۲ درصدی را نشان میدهد.
 این گزارش می افزاید، متغیر اصلی صرفه جویی بیش از ۶۱ هزار تنی در میزان تحویل گندم به صنف و صنعت در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته، اصلاح قیمت ها در پروسه عرضه این محصول راهبردی بوده است.
 بر اساس گزارش های موجود، در شرایطی شاهد صرفه جویی ۴۲ درصدی گندم در این بخش هستیم که فرآورده های حاصل از این محصول در صنایعِ ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، شکلات و فرآورده های مشابه، بدون انقطاع و توقف، تولید و بوسیله چرخه ی توزیع به بازار عرضه شده اند.
 بررسی های به عمل آمده نشان میدهد که اصلاح قیمت گندم در این بخش، به نحوی مانع خروج آرد از نظام توزیع شده و از هدر رفتن سرمایه ملی جلوگیری کرده است.
منبع:

1401/04/08
11:23:22
5.0 / 5
141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها