منطقی:

اصلاح روند قیمت گذاری خودرو ضروریست

اصلاح روند قیمت گذاری خودرو ضروریست

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۴ هزار میلیارد تومان حبس نقدینگی در خودروسازی داشتیم، اظهار داشت: با عنایت به تفاوت قیمت تمام شده و فروش، نقدینگی خودروساز کاسته می شود ازاین رو اصلاح روند قیمت گذاری باید اتفاق افتد


به گزارش فی بگیر به نقل از فارس منوچهر منطقی امروز در نشست خبری اظهار نمود: ساماندهی تولید، عرضه، تحول ساختاری و حرکت به سمت پیشران ها، نقشه راه در صنعت خودرو است.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت بیان داشت:   سال قبل ۲۱۳ هزار خودرو تولید اما ۴۳ هزار دستگاه ارائه شد. یعنی ۱۷۰ هزار خودرو نسبت به آنچه ادعا کردیم کمتر عرضه کردیم ازاین رو در صورتیکه میانگین قیمت ۱۷۰ هزار خودروی ارائه نشده را ۲۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم به معنای آن است که ۳۴ هزار میلیارد تومان حبس نقدینگی در خودروسازی داشتیم.
وی با اشاره به اینکه باید هر چه خودرو داریم عرضه نماییم، اظهار داشت: هم اکنون عبور مستقیم خودرو تقریباً ۱۰۰ درصد شده است که هم درآمد خودروساز بالا می رود و هم به نیاز بازار پاسخ داده می شود و هم کیفیت تولید خودرو ارتقا می یابد.
منطقی بیان داشت: با عنایت به تفاوت قیمت تمام شده و فروش، نقدینگی خودروساز کاسته می شود بنابراین  اصلاح روند قیمت گذاری باید اتفاق افتد، ضمن این که هم افزایی هم باید عملیاتی شود.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت اضافه کرد: نخستین بحث در هم افزایی، هم افزایی در پلت فرم ها است هم اکنون خودرو های مختلف با تیراژ کم و خدمات بعد از فروش بسیار آشفته و  غیرقابل قبول داریم. هم اکنون ۴ پلت فرم با ارزش داریم که به روز هستند و در دهه های مختلف درآمدی توزیع شده اند.
وی افزود: ادبیات خودروسازی ایران برای ۲۵ سال پیش است در حالیکه باید خودروی باارزش و قیمت مناسب ارائه شود که در اینباره خودروسازان دو محصول برقی و بنزینی عرضه خواهند کرد.
منطقی عنوان کرد: در جایی هم که نتوانیم بازار را با خودروی داخلی تأمین کنیم واردات را انجام خواهیم داد.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت با تاکید بر دانش بنیان کردن صنعت خودرو، اظهار داشت: چهار رویکرد جریان ساز در آینده صنعت خودرو شامل برقی سازی خودرو های خودران،   صورت های نوین حمل و نقل و اتصال پذیری خودرو است.
ت 45


1401/04/04
13:54:26
5.0 / 5
172
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها