کمبود نقدینگی مرغداران

کمبود نقدینگی مرغداران

رییس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اعلان اینکه ضروریست دولت با قید فوریت نقدینگی مورد نیاز تولید کنندگان را تامین کند، برای تامین این نقدینگی، 3 پیشنهاد بیان کرد


حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره مشکلات تولید کنندگان مرغ اعلام نمود: تولید کنندگان مرغ کمبود نقدینگی دارند و ضروریست دولت با قید فوریت مشکل آنها را برطرف کند.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان پیشنهاداتی در این زمینه اضافه کرد: دولت می تواند به سه طریق این کار را انجام دهد نخست این که کارت اعتباری به تولید کنندگان بدهد؛ دوم نقدینگی به سامانه بازارگاه تزریق کند و سوم قراردادی سه جانبه با تشکل، وارد کننده و مرغدار منعقد کند.
وی با اعلان اینکه انعقاد قرارداد سه جانبه مناسب تر است، اظهار داشت:   در این روش مرغدار از محل فروش تولیدات خود می تواند پول نهاده ها را بپردازد.
اسدالله نژاد اشاره کرد: بعد از اصلاح یارانه ها، قیمت نهاده هایی که در مرغداری استفاده می شود 5 برابر شده و نیاز به نقدینگی هم به همین نسبت بالا رفته است، حالا یک مرغداری 20 هزار تایی، در یک دوره به 1.8 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد.
وی اضافه کرد: همین طور قیمت یک کیلو ذرت از 1900 به 11300 تومان و یک کیلو سویا از 3200 به 16300 تومان بالا رفته است.
به گفته رییس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی هنوز دستورالعمل دریافت تسهیلات به بانکها ابلاغ نشده است و حتی اگر امروز هم ابلاغ شود پروسه دریافت آن حداقل یک ماه طول می کشد در صورتیکه 15 روز است مرغداران نهاده خودرا با ارز نیمایی دریافت می کنند.
اسدالله نژاد در باره این که آیا میزان جوجه ریزی در مرغداری ها کمتر شده است؟ اظهار داشت: مرغداران نیاز به نقدینگی دارند و در صورتیکه تامین نشود احتمال کاهش جوجه ریزی وجود دارد.
به گزارش فی بگیر به نقل از خبرگزاری فارس؛ روز گذشته معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام نمود: 16 هزار میلیاردریال برای تامین نقدینگی تولید کنندگان اختصاص یافته که می توانند برای دریافت به بانک کشاورزی مراجعه کنند.  1401/03/02
11:45:30
5.0 / 5
196
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها