مذاکره برای رفع موانع بانکی ایران و عمان

مذاکره برای رفع موانع بانکی ایران و عمان

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از انجام مذاکراتی با مسؤلان کشور عمان برای رفع مشکلات در ارتباط با حمل و نقل و مسائل بانکی پیش روی وزارت خانه ها و نهادهای خصوصی دو کشور اطلاع داد


به گزارش  خبرگزاری فارس به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک در دیدار با وزیر صنایع بازرگانی و سرمایه گذاری سلطنت عمان از آمادگی این سازمان و وزارت صمت ایران برای تجهیز زیرساخت های تجاری بین دو کشور خبرداد.
وی در این دیدار ضمن اشاره به سفر یک هیات تجاری از شرکتهای توانمند ایرانی به کشور عمان و برگزاری نشست تجاری در اتاق بازرگانی مسقط و همینطور برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی دکوراسیون، روشنایی و لوازم خانه و خانه داری عمان، پیشنهاد کرد کمیته مشترک توسعه روابط اقتصادی و تجاری به ریاست معاونان وزرای دو کشور تشکیل گردد.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همینطور پیشنهاد این سازمان بعنوان دبیرخانه کمیسیون مشترک اقتصادی و تجاری دو کشور در زمینه امضای نقشه راه همکاری تجاری بین ایران و عمان را بیان کرد که هر دو مبحث مورد استقبال وزیر صنایع، تجارت و توسعه سرمایه گذاری این کشور قرار گرفت.
پیمان پاک ضمن اشاره به موانع توسعه همکاریهای تجاری دو کشور، از مذاکرات برای رفع مشکلات در ارتباط با حمل و نقل و مسائل بانکی پیش روی وزارت خانه ها و نهادهای خصوصی دو کشور اطلاع داد.
وی در خاتمه به مبحث تاسیس مرکز تجاری ایران در عمان و توافق اتاق مشترک بازرگانی دو کشور در این حوزه اشاره نمود و خواهان حمایت و پیگیری وزیر صنایع، بازرگانی و سرمایه گذاری سلطنت عمان به منظور تاسیس این مرکز شد.
در این جلسه وزیر صنایع، بازرگانی و سرمایه گذاری سلطنت عمان هم ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به عمان و دیدار با سلطان این کشور، این سفر را بعنوان یک فرصت مغتنم برشمرد و تصریح کرد انجام این سفر می تواند در توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور بسیار مهم و موثر واقع شود.
وی ابراز امیدواری کرد در این سفر اسناد اقتصادی و تجاری که زمینه ساز توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور هستند، به امضا برسد.
در آستانه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران هفته گذشته در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی همچون مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه سرمایه گذاری سلطنت عمان و همینطور علی نجفی خوشرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط قرار گرفت.
منبع:

1401/02/31
13:16:22
5.0 / 5
197
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها