افزایش 4 دلاری قیمت نفت بعد از طرح تحریم نفت روسیه

افزایش 4 دلاری قیمت نفت بعد از طرح تحریم نفت روسیه

به گزارش فی بگیر بعد از آنکه قیمت نفت در دو جلسه گذشته نزدیک به 10 درصد ارزش خویش را از دست داد، امروز 3 دلار و 82 سنت افزوده شد و به 106.59 دلار در هر بشکه رسید


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، بعد از آنکه قیمت نفت در دو جلسه گذشته نزدیک به ۱۰ درصد ارزش خویش را از دست داد، امروز به دنبال نگرانی ها در مورد فعالیتهای اتحادیه اروپا برای کسب پشتیبانی از تحریم نفتی روسیه و همینطور با قطع شدن صادرات گاز روسیه به اروپا از راه اوکراین، بهای نفت افزوده شد.
اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده است که نفت روسیه تحریم شود و تحلیل گران معتقدند که این اقدام بازار را با کمبود کمتری روبه رو خواهد نمود. تصویب این طرح به رای مثبت تمامی اعضای اتحادیه اروپا نیاز دارد و برای همین با تاخیر روبرو شده است چونکه مجارستان ساز مخالف زده است.
هر بشکه نفت برنت با ۳ دلار و ۸۲ سنت افزایش ۱۰۶.۵۹ دلار به فروش رسید و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳ دلار و ۹۲ سنت افزایش ۱۰۳.۶۸ دلار معامله شد.
از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت، کاهش تورم در کارخانه چین و آسودگی سرمایه گذاران از کاهش انتشار کرونا در چین و اختلال در صادرات گاز روسیه عنوان شده است.
نفت در سال ۲۰۲۲ به دلیل درگیری روسیه و اوکراین که سبب نگرانی در مورد ارائه شد، افزوده شد و نفت برنت تا ۱۳۹ دلار بالا رفت که بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ به شمار می رفت.

 


1401/02/21
20:11:17
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها