۱۰ درصد قرعه کشی خودرو کنار رفت

۱۰ درصد قرعه کشی خودرو کنار رفت

به گزارش فی بگیر در جریان سهمیه هایی که از قرعه کشی خودرو امسال کنار گذاشته شده، ۱۰ درصد هم برای دارندگان خودرو های فرسوده پیشبینی شده است.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، آنچه در بند (ف) تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ دیده می شود بیانگرخروج بخشی از سهم قرعه کشی از بین ثبت نام کنندگان است. در این بند مقرر شده که حداقل ۱۰ درصد از خودرو های عرضه شده در قرعه کشی، به دارندگان خودرو های فرسوده اختصاص پیدا کند، مشروط به این که در هنگام تحویل خودرو جدید، خریدار گواهی اسقاط خودرو فرسوده خویش را تحویل دهد.

در سالجاری، سهمیه دیگری هم از قرعه کشی برای طرح "حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" که در آبان ۱۴۰۰ مصوب شد، پیشبینی شده است که طی آن، خودرو به مادران دارای دو فرزند و بیشتر که فرزند دوم یا مابعد آنها، بعد از تاریخ تصویب قانون متولد شده باشند، در مهلت یکماهه تحویل می شود.

از ابتدای سال ۱۳۹۹ و با ورود مجدد شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو، جریان قرعه کشی بین متقاضیان، برای تعیین خریدار در دستور کار قرار گرفت و با وجود انتقاداتی که در این رابطه مطرح بود، شورای رقابت همواره از آن دفاع کرد.

شیوا-رئیس سابق شورای رقابت- معتقد بود که با عنایت به عرضه محدود و تقاضای بالایی که وجود دارد راهکار مناسب همین انجام قرعه کشی برای توزیع بدون رانت خودرو های موجود بین مصرف کنندگان است. وی تاکید داشت که "در قرعه کشی هیچ کس دخالت و نفوذی ندارد ولی پیش از این، زمانی که فروش خودرو از راه سایت انجام می شد دائم با شکایت و اعلام مشکل از جانب مردم مواجه بوده که می گفتند نفوذ دلالان و ربات ها در این نحوه فروش برد بیشتری داشته است، ازاین رو از نظر شورای رقابت، بهترین راه، قرعه کشی است ولی اگر منتقدان شیوه جدیدی دارند ارائه نمایند تا بررسی شود."

با این حال با تغییر دولت، بارها فاطمی امین-وزیر صنعت، معدن و تجارت- از حذف قرعه کشی سخن گفته و در مورد لغو آن امسال وعده جدی داده بود.

این در حالی است که آخرین گزارش از طرح های فروش فوق العاده خودروسازان نشان داده است که در مرحله اخیر، پنج میلیون نفر برای ۴۰۰۰ دستگاه خودرو مشارکت کرده اند که مبین شانس یک به ۱۲۰۰ برای برنده شدن در این قرعه کشی است.

منبع:

1401/02/07
17:38:24
5.0 / 5
185
تگهای خبر: تجارت , دستگاه , سود , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها