گزارش کامل ایسنا از ششمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱

گزارش کامل ایسنا از ششمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱

به گزارش فی بگیر ششمین جلسه بررسی جزئیات بودجه سال ۱۴۰۱ در بخش درآمدی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه) چهارم اسفند ماه ۱۴۰۰ مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار گردید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در این نشست که به ریاست عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس برگزار شد، ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون تلفیق در مورد جزئیات لایحه بودجه سال آتی کشور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
در ابتدای جلسه نوبت عصر هم روح الله متفکر آزاد، عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسؤلان اجرایی کشور همچون تذکر ۳۸ نماینده مجلس به وزراء درباره وضعیت عفاف و حجاب در کشور را قرائت کرد.

تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس
نوری قزلجه: با طرح صیانت روی اعصاب و روان جامعه راه می روید
الهیان: چرا در زمان بررسی بودجه ضد کمیسیون صیانت فضاسازی می شود؟
نقدعلی: محدودیت کسب و کار و رسانه ها در طرح صیانت مطرح نیست

***


نمایندگان در ادامه بررسی های بودجه ای خود، به دولت اجازه دادند بعد از عقد قرارداد با تأمین کننده مالی خارجی، اقدامات قانونی لازم برای تأمین سهم ۱۵ درصد تسهیلات مالی خارجی از محل منابع صندوق توسعه ملی به عمل آورد و برای طرح های ریلی هزینه کند.
در جریان تصویب بند در ارتباط با مشارکت با بخش غیردولتی برای اجرای طرح ها در بودجه ۱۴۰۱ هم ساز و کاری برای اتمام پروژه های نیمه تمام پیش بینی شد. که بر مبنای اصل و فرع سرمایه گذاری صورت گرفته در طرح (پروژه) مذکور از مالیات با نرخ صفر خواهند بود.
نمایندگان همینطور برای فراهم ساختن زمینه سرمایه گذاری عموم مردم در انواع طرح (پروژه) های زیربنایی و طرحهای تملک دارایی های سرمایه، معافیت مالیاتی در نظر گرفتند.


در ادامه جلسه علنی نوبت عصر امروز و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس با ارجاع بندی از لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق که بر تکالیف بانکها در سال آتی افزوده بود، تصریح کرد که رهنمود های مقام معظم رهبری اولویت نمایندگان در تصمیم گیری است.
راهکاری هم برای شهرداری ها جهت اجرای پروژه مدیریت شهری در نظر گرفته شد که بر مبنای آن می توانند از انواع ابزار تأمین منابع مالی و روش های اجرایی مناسب استفاده کنند.
گزارش های در ارتباط با جلسات قبلی را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
گزارش کامل ایسنا از پنجمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از چهارمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از سومین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از دومین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز یکم اسفند
منبع:

1400/12/04
08:47:13
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها