قیمت دلار بالاتر می رود؟

قیمت دلار بالاتر می رود؟

به علت این که معامله گران برای حفظ ارزش دلار تلاش کردند دلار افزایشی شد و سیاست های انقباضی فدرال رزرو تا حد زیادی بر این نوسان قیمت اثرگذار بوده است اما یورو از بالاترین سطح دو ماهه خود کاهش پیدا کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، با ارزیابی معامله گران برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، ارزش دلار بالا رفت اما کاهش غیرمنتظره نرخ های وام دهی کلیدی در چین با سایر بانکهای مرکزی بزرگ مذاکره کننده برای افزایش نرخ تنها مدت کوتاهی بر یوان تأثیر گذاشت و شاخص دلار آمریکا که هفته گذشته به شدت کاسته شده بود با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۵.۳۲۳ رسید.
گلدمن ساکس به مشتریان اظهار داشت: «به نظر می رسد فعالان بازار با ۳.۷ درصد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای سال ۲۰۲۲ و ۲.۳ درصد برای سال ۲۰۲۳ استنباط می کنند که خطرات قیمت گذاری سیاستی هم اکنون متعادل تر شده است البته فدرال رزرو در ۲۵ تا ۲۶ ژانویه تشکیل جلسه می دهد و انتظار نمی رود نرخ ها را تغییر دهد».
تحلیل گران رابوبانک هلند اظهار کردند: پوزیشن های بلندمدت سفته بازان در دلار آمریکا یا شرط بندی روی آن سبب افزایش دلار در هفته منتهی به ۱۱ ژانویه شد اما نزدیک به بالاترین حد اخیر باقی ماند که نشان داده است سرمایه گذاران مشتاق حفظ دلار آمریکا در بین لفاظی های تند فدرال رزرو هستند. یورو هم بعد از افزایش به بالاترین سطح در دو ماه گذشته، با ۰.۲ درصد کاهش در مقابل دلار به ۱.۱۳۹۶ دلار رسید.
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا اظهار داشت: این بانک آماده است هر اقدام لازم برای کاهش تورم به هدف ۲ درصدی خویش را انجام دهد چونکه تورم ماه گذشته به پنج درصد رسید که بالاترین رکورد در بلوک ارز ۱۹ کشور است.
ایزابل اشنابل، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا بیان نمود: افزایش نرخ بهره در منطقه یورو سبب کاهش افزایش قیمت انرژی نخواهد شد اما در جاهای دیگر، شتاب برای انقباض افزایش داشته است. همینطور یوان در ابتدا با افزایش نرخ اوراق قرضه دولتی به علت کاهش نرخ، اندکی کاهش پیدا کرد و سپس در ۶.۳۴۹۰ در هر دلار ثابت شد.
آمار تورم انگلیس روز چهارشنبه منتشر می شود اما استرلینگ بعد از آنکه هفته گذشته به بالاترین حد خود از اواخر اکتبر رسیده بود با ۰.۲ درصد کاهش در مقابل دلار به ۱.۳۶۵۱ دلار رسید.
منبع:

1400/10/29
08:50:06
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها