بازگشت دلار به مدار رشد

بازگشت دلار به مدار رشد

به گزارش فی بگیر امروز (دوشنبه) دلار به جهش های اواخر هفته ملحق شد چونکه سرمایه گذاران برای نشست ژانویه فدرال رزرو ایالات متحده آماده شدند و اطمینان دارند که سال جدید با چند افزایش نرخ بهره نمودار خواهد شد اما چین با کاهش معیار تحلیل گران را شگفت زده کرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، عرضه کرده های رشد اقتصادی چین در روز دوشنبه (امروز)، بانک ژاپن در روز سه شنبه، تورم بریتانیا در روز چهارشنبه و مشاغل استرالیا در روز پنج شنبه بعنوان معیاری در چشم انداز سیاست جهانی در نظر گرفته می شود.
دلار در آغاز نشست آسیایی با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۱۴.۴۵ ین رسید که حدود ۰.۸ درصد بالاتر از پایین ترین سطح روز جمعه بود همینطور در مقابل یورو حدود ۰.۱ درصد قوی تر شد و به ۱.۱۴۰۳ دلار رسید.
این تغییرات به دنبال جهش بازدهی و دلار در روز جمعه است و بر پشتیبانی از دلار آمریکا از چشم انداز نرخ های سیگنال های شاهینی تاکید می کند.
ری آتریل، رئیس استراتژی ارز بانک ملی استرالیا اظهار داشت: «حرکت روز جمعه نشان داد که محرک نرخ بهره برای تقویت دلار مرده و دفن نشده است».
فدرال رزرو در ۲۵ تا ۲۶ ژانویه تشکیل جلسه می دهد و انتظار نمی رود که نرخ های بهره را تغییر دهد.
جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان هفته گذشته اظهار نمود: امکان دارد سال جاری ۶ یا ۷ افزایش داشته باشیم.
بیل آکمن، مدیر صندوق سرمایه گذاری هم در آخر هفته در توییتر احتمال افزایش ۵۰ واحد پایه اولیه برای مهار تورم را بیان کرد.
بازار سرمایه گذاری روز دوشنبه به علت تعطیلات بسته بود اما قراردادهای آتی ۱۰ ساله آسیا به پایین ترین حد دو سال قبل به فروش رسید و معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو هم کاهش پیدا کرد که تقویت بازار و حداقل چهار افزایش در سال ۲۰۲۲ را نشان داده است.
در چین، بعد از آنکه بانک مرکزی هزینه های استقراض برای وام های میان مدت را برای نخستین بار از آوریل ۲۰۲۰ کم کرد، اوراق قرضه افزایش و یوان کاهش پیدا کرد.
شاخص دلار آمریکا که هفته گذشته به شدت کاهش پیدا کرد، روز دوشنبه در آسیا در سطح ۹۵.۲۲۵ قرار گرفت.
منبع:

1400/10/27
22:33:32
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها