معاون امور اقتصادی استانداری تاكید كرد

ضرورت توسعه سرمایه گذاری مرزی در خوزستان

ضرورت توسعه سرمایه گذاری مرزی در خوزستان

خوزستان معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان خطاب به نمایندگان اظهار داشت: از شما توقع داریم باتوجه به موقعیت مرزهای آب و خاکی این استان، سرمایه گذاری مرزی در بعضی استانها که واقعا استعداد و پتانسیل این کار را ندارند به خوزستان هدایت کنید.آقارضا فتوحی امروز ۲۵ دی ماه در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی استان خوزستان خطاب به نمایندگان اظهار نمود: ای کاش شما سه وزیر نفت، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به همراه خود به خوزستان می آوردید برای اینکه این سه وزیر با بخش های اقتصادی استان، مرتبط هستند.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: استان خوزستان رتبه اول برخورداری از منابع نفت و گاز، رتبه دوم در صنعت فولاد و صنایع وابسته در کشور و رتبه برتر تولید محصولات کشاورزی را دارد اما رتبه خوزستان در بحث اشتغال، ۲۲ است.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان اظهار داشت: از شما نمایندگان توقع داریم باتوجه به موقعیت مرزهای آب و خاکی این استان، سرمایه گذاری مرزی در بعضی استانها که واقعا استعداد و پتانسیل این کار را ندارند به خوزستان هدایت کنید. به اعتقاد بنده، خوزستان بعنوان یک تکیه گاه برای کشور جمهوری اسلامی ایران است و واقعا تکیه گاهی بسیار عظیم است.

فتوحی بیان کرد: در شهر آغاجاری طبق آمارهای گفته شده، ۲۷.۵ درصد بیکاری وجود دارد که حتی این آمار بیشتر هم هست اما چاه های فراوان نفت در کنار این شهرستان وجود دارد و هیچکس حاضر به سرمایه گذاری در این شهرستان نیست.

وی اضافه کرد: شرکت شستا، بجای سرمایه گذاری در جاهای دیگر، در این شهرستان سرمایه گذاری کند؛ زمین، امکانات و منابع در این راستا آماده است. این مساله شامل شهرهای دیگر استان مانند اندیکا، مسجدسلیمان، آبادان، ایذه، هفتکل و هویزه نیز می شود.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان بیان کرد: در بحث اشتغال، مشکلات فراوانی وجود دارد و از نمایندگان توقع داریم که نتیجه این جلسه، به دست رییس جمهور و رییس مجلس کشور رسیده شود.

فتوحی با اشاره به لزوم عملیاتی شدن چند پروژه در خوزستان گفـت: اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، توسعه زراعت چوب و چوب ورزی با بهره گیری از زه آب نیشکر، طرح جامع نخیلات و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد و تملک شده توسط بانک ها، توسعه شیلات و اجرای طرح توسعه ۲۸۰۰ هکتاری صنایع پایین دستی پتروشیمی را از شما نمایندگان خواهان هستیم.
1400/10/25
22:02:22
5.0 / 5
275
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها