باران صورت اقتصاد را خیس خواهد کرد؟

باران صورت اقتصاد را خیس خواهد کرد؟

گروهی از دانشمندان پوتسدام آلمان دریافتند با افزایش تعداد روزهای بارانی همراه با بارندگی شدید، رشد اقتصادی کاسته می شود و بر طبق این مطالعه که در مجله علمی معروف نیچر انتشار یافته است، کشورهای ثروتمند و بخصوص بخش های تولید و خدمات به شدت تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.


به گزارش فی بگیر به نقل از فیز، تجزیه و تحلیل داده های بیشتر از ۱۵۰۰ منطقه طی ۴۰ سال قبل ارتباط واضحی را نشان داده است که تشدید بارندگی روزانه ناشی از تغییرات آب وهوایی سوزاندن نفت و زغال سنگ به اقتصاد جهانی صدمه می رساند.
لوئنی ونز محقق این بررسی اظهار داشت: این در مورد رفاه و در نهایت مشاغل مردم است. کشورهای سراسر جهان با عنایت به تعداد روزهای بارانی شدید با افت اقتصادی مواجه خواهند شد و این بینش مهمی است که به درک رو به رشد ما از هزینه های واقعی تغییرات آب وهوایی می افزاید.
ونز اضافه کرد: تابحال ارزیابی های کلان اقتصادی تاثیرات آب وهوایی بیشتر بر دما متمرکز شده اند و تغییرات بارندگی را فقط در مقیاس های زمانی طولانی تر مانند سال ها یا ماه ها در نظر گرفته اند، در نتیجه تصویر کامل را از دست داده اند. در حالیکه بارندگی سالانه بیشتر به صورت کلی برای اقتصادها بخصوص اقتصادهای وابسته به کشاورزی مفید می باشد.
سوال این است که چگونه باران برای بعضی از کشورها و بخصوص برای کشورهای ثروتمند و صنعتی مانند ایالات متحده آمریکا، ژاپن یا آلمان مفید نیست.
ماکسیمیلیان کوتز، محقق ارشد این تحقیق در موسسه پوتسدام اظهار داشت: ما اثرات متمایز بارندگی بر تولید اقتصادی را شناسایی کردیم اما مهم ترین آنها بارش شدید روزانه است و این می تواند به دلیل تغییرات آب وهوایی باشد که در همه جهان تشدید خواهد شد.
افزایش گازهای گلخانه ای در جو زمین که حاصل نیروگاه های فسیلی و خودروهاست سبب گرمای زمین می شود و این گرم شدن می تواند بخار آب بیشتری را تولید نماید که در نهایت به باران مبدل خواهد شد و با عنایت به تغییرات اقلیمی این بارندگی های شدید روزانه در سطح جهان افزایش پیدا خواهد نمود.
آندرس لوورمن، استاد دانشگاه اظهار داشت: این بررسی نشان داد که تاثیرات گرمایش جهانی در بارندگی های شدید روزانه است و اثرات اقتصادی سنگینی به همراه خواهد داشت که هنوز محاسبه نشده است. نگاهی دقیق تر به مقیاس های زمانی کوتاه به جای میانگین های سالانه به درک آنچه در جریان است کمک می نماید.
نتایج بررسی ها نشان داد که شوک های اقلیمی نسبت به تغییرات تدریجی ناشی از تغییرات آب وهوایی، شیوه زندگی ما را تهدید می کنند و با بی ثبات کردن آب وهوا، به اقتصاد خود صدمه می رسانیم.
منبع:

1400/10/24
12:13:43
5.0 / 5
268
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها