چشم انداز غم انگیز بهبود اقتصاد جهانی

چشم انداز غم انگیز بهبود اقتصاد جهانی

فی بگیر: در گزارش خطرات سالانه مجمع جهانی اقتصاد (WEF) تغییرات اقلیمی بعنوان خطر شماره یک در نظر گرفته شد، در صورتیکه فرسایش سرمایه اجتماعی، بحران های معیشتی و سلامت روان خطراتی شدند که بیشترین افزایش را از زمان شروع همه گیری بیماری کووید-19 داشته اند.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، نظرسنجی از حدود ۱۰۰۰ رهبر تجاری، دولتی و دانشگاهی نشان داد که تنها یک نفر از هر ۱۰ عضو مجمع جهانی اقتصاد که مورد بررسی قرار گرفتند، انتظار دارند که بهبود جهانی در سه سال آینده تسریع شود و تنها یک نفر از هر شش نفر به چشم انداز جهان خوش بین است.
سعدیه زاهدی، مدیر عامل مجمع جهانی اقتصاد اظهار داشت: «رهبران جهانی باید گرد هم آیند و یک رویکرد هماهنگ چندجانبه برای مقابله با چالش های بی امان جهانی و ایجاد انعطاف پذیری قبل از بحران بعدی را اتخاذ کنند.»
هم اکنون تغییرات آب وهوایی به الگوهای شدید آب وهوایی کمک می نماید و کارشناسان براین باورند که عدم اقدام درباره این تغییرات می تواند تولید ناخالص داخلی جهانی را به یک ششم کم کند.
این گزارش همین طور حوزه های خطر نوظهور ازجمله امنیت سایبری، فشار مهاجرت و رقابت در فضا را برجسته می کند.
چشم انداز پرتاب ۷۰ هزار ماهواره در دهه های آینده، علاوه بر گردشگری فضایی، خطرات برخورد و افزایش زباله در فضا را در بحبوحه فقدان مقررات می افزاید.
منبع:

1400/10/22
12:37:20
5.0 / 5
248
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها