حقوق این مدیران قطع می شود!

حقوق این مدیران قطع می شود!

امروز همزمان با 15 آذرماه آخرین مهلت ورود و تکمیل اطلاعات حقوق دستگاه های اجرائی به سامانه ثبت حقوق و مزایا است و طبق آخرین هشدار داده شده به دستگاهها، اگر اقدام نکنند این دفعه دیگر تهدیدی برای کارکنان نیست و حقوق بالاترین مقام دستگاه اجرائی و تمامی مدیران مرتبط، برای آذرماه پرداخت نخواهد شد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پس از آن که اعلام گردید حقوق آبان ماه دستگاه های اجرائی به ورود و تکمیل اطلاعات پرداختی در سامانه حقوق و مزایا مشروط شد، فرصتی تعیین شد تا دستگاه های که در این رابطه اقدام نکرده اند با ارائه تعهد کتبی حداکثر تا ۱۵ آذرماه اطلاعات را وارد کنند، این تاریخ هم می تواند به این برگردد که بطور معمول در ۱۵ هر ماه حقوق کارکنان بسته شده و نهایت تا ۲۰ هرماه باید اطلاعات پرداخت به وزارت اقتصاد اعلام گردد.

کارکنان مسئول نیستند که حقوق آنها قطع شود

اما در بخشنامه ای که طی روزهای گذشته از سازمان اداری استخدامی به دستگاه های اجرائی ابلاغ گردیده بار دیگر بر ۱۵ آذرماه بعنوان آخرین فرصت ورود اطلاعات تاکید گردیده است ولی این دفعه تمرکز بر حقوق مدیران و مقامات مسئول دستگاه های اجرائی قرار دارد؛ بطوریکه اعلام شده است در صورت عدم تکمیل اطلاعات در سامانه، پرداخت حقوق و مزایای بالاترین مقام دستگاه و تمامی مدیران مربوطه قطع خواهد شد.

در اعلام اولیه برای حقوق های آبان ماه، کلیه پرداخت ها به دستگاه اجرائی یعنی تمام کارکنان و مدیران هدف قرار گرفته بودند ولی به هر صورت اجرای این تکلیف قانونی ارتباطی به کارکنان ندارد و مسئولیت آن بر عهده مدیران مربوطه از بالاترین مقام دستگاه اجرائی تا مدیران مالی و ذی حساب است، در عین حال که در قانون برنامه ششم توسعه بر شفاف سازی پرداخت ها خصوصاً مدیران تاکید گردیده است.

در کنار عدم پرداخت حقوق مدیران، عملکرد تمامی دستگاه هایی که ورود اطلاعات نداشته و یا تکمیل نکرده اند، علاوه بر گزارش به هیات دولت و دستگاه های نظارتی، بصورت عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که انتشار وضعیت ورود اطلاعات از شروع سال قبل تا ابتدای آبان ماه نشان داده بود که نزدیک به ۲۰ دستگاه اصلی ورود به اطلاعات نداشته اند و بخش زیادی از دستگاه های زیرمجموعه نیز اطلاعاتشان تکمیل نشده و یا اطلاع دقیقی از آنها وجود ندارد.

در این شرایط این انتظار وجود دارد که در اجرای قانون و شفاف سازی پرداخت ها، سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد به شروط تعیین شده و بخشنامه های ابلاغی خود به دستگاه های اجرائی اقدام نموده و در این رابطه تبعیض ایجاد نشود.

الزام ورود اطلاعات به سامانه ثبت حقوق و مزایا به ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه بر می گردد که دستگاه های مشمول مکلف هستند اطلاعات حقوق، فوق العاده، هزینه، کمک هزینه، کارانه، پرداخت های غیرماهانه و مزایای ناخالص پرداختی ماهانه شامل مستمر و غیر مستمر، نقدی و غیرنقدی و سایر مزایا به مقامات، روسا، مدیران را در سامانه ثبت کنند. بر این اساس در قانون بودجه نیز تکلیف شده که از خردادماه، تخصیص اعتبار حقوق کارکنان، فقط برمبنای اطلاعات سامانه پاکنام خواهد بود و از این تاریخ، هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر و غیر مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرائی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی مشروط به ثبت اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران است.
1400/09/15
23:01:12
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها