خاندوزی:

خود تحریمی های داخلی را باید کاهش دهیم

خود تحریمی های داخلی را باید کاهش دهیم

به گزارش فی بگیر گلستان وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: یکی از مهم ترین مشکلات کشور مساله خودتحریمی داخلی است که در زمینه های مختلف وجود دارد اما تقریباً مصادیق مشابه یکدیگر دارد که باید با راهکارهایی آنرا کاهش دهیم.


احسان خاندوزی امروز جمعه ۵ آذر در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهار نمود: دو مبحث تسهیل عام و تشویق خاص همواره مورد توجه دولت سیزدهم است و باید در فعالیتهای تولیدی زمینه برای ورود همه به اقتصاد را فراهم نماییم و از طرفی حمایت های لازم را برای تولید کنندگان داشته باشیم.
وی ادامه داد: داریم در نقطه تماس دستگاههای اجرایی و تولیدکنندگان هزینه ها را به حداقل برسانیم و سیاست های مانع فعالیتهای تولیدی را از میان برداریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: باید فعالیتهای اقتصادی برای کسانی که وارد عرصه فعالیت اقتصادی می شود باید با کمترین هزینه زمانی و صرف وقت رقم بخورد.
زنگانه تصریح کرد: بود و نبود ارز ۴۲۰۰ تومانی در نوع واردات و نوع محصولات تولیدی داخل تعیین کنننده است.
وی افزود: دولت به این نتیجه رسید که با عنایت به نتایج منفی در بخش تولید به سمت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حرکت نماید و با عنایت به این که این لایحه در مجلس به تصویب نرسید به تعویق خواهد افتاد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: مشکل پنجره واحد، سرمایه گذاری داخلی و خارجی را می توانیم حل نماییم و وقتی این مسائل نادیده گرفته می شود چرخ اقتصاد سخت می گردد و در هفت ماه ۹۰ میلیون دلا مجموعه صادرات استان است که بسیار ناچیز است.
به گزارش فی بگیر به نقل از استانداری گلستان، خاندوزی اظهار داشت: اگر تا ۲۷ سال دیگر هیچ پروژه تعریف نشود باز هم پروژه برای اجرا رسیدن این پروژه ها داریم و مسائل مختلفی سبب این وضع شده است.
در این نشست فعالان اقتصادی استان دغدغه های خویش را با وزیر امور اقتصادی و دارایی درمیان گذاشتند.
منبع:

1400/09/05
20:46:15
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها