با اشاره به مصوبه دریافت مالیات از اینفلوئنسرها

طاهری: نمی توان نسبت به درآمدها در فضای مجازی بی تفاوت بود

طاهری: نمی توان نسبت به درآمدها در فضای مجازی بی تفاوت بود

به گزارش فی بگیر رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس روش اجرای مصوبه در ارتباط با دریافت مالیات از تبلیغات اینفلوئنسرها در فضای مجازی را منوط به تدوین آئین نامه اجرایی آن در سه ماهه اول سال آینده دانست و تصریح کرد که نمی توان نسبت به دریافت مالیات از درآمدها در فضای مجازی بی تفاوت بود.


مصطفی طاهری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به مصوبه مجلس برای دریافت مالیات از اینفلوئنسرها اظهار داشت: دریافت مالیات از این افراد به تعداد کاربران آنها ربط دارد و امکان دارد روی هر پلت فرمی باشد. ما همانطور که از افراد با درآمد حقیقی مالیات می گیریم باید از کسانی که درآمد مجازی دارند هم مالیات دریافت نماییم.
وی ادامه داد: نمی گردد در کشور کسب و کاری وجود داشته باشد که مالیات ندهد، در حالیکه در بعضی موارد درآمد این فعالیت ها بیشتر از درآمدهای حقیقی است.
نماینده مردم زنجان در مجلس خاطرنشان کرد: آنچه در این مصوبه اهمیت دارد این است که ما باید بستر و تکلیف قانونی برای دولت درست نماییم که این فعالیت ها را رصد کند تا حق و حقوق ملت ضایع نشود. نکته مهم این است که این سیاست پیش از این محصول مانده بود و حالا امکان آشکار شدن لایه های مختلف وجود دارد.
طاهری خاطرنشان کرد: بر مبنای قانون، آئین نامه اجرایی این مصوبه باید سه ماه پس از ابلاغ قانون توسط وزارت خانه های ارتباطات، اقتصاد و مرکز ملی فضای مجازی نوشته شود، خیلی از جزئیات این قانون هم در آئین نامه اجرایی مشخص خواهد شد و نهایتا ما بر اجرای آن نظارت خواهیم کرد.
این عضو کمیسیون صنایع همینطور درمورد اخبار منتشره در خصوص پولشویی از محل برخی درآمدها در فضای مجازی هم خاطرنشان کرد: ما طرح جداگانه ای برای شفافیت تراکنش های بانکی با پوزها و یا جابجایی های اینترنتی داریم که اینها باید رصد شود و هر جا به جایی که شفاف نیست و معلوم نیست بابت چیست چه پولشویی است چه فرار مالیاتی مورد رصد قرار گیرد و شفاف شود و اگر پولشویی است با آن برخورد شود.1399/12/29
13:23:18
0.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها